25. ledna 2023
09:00—17:00
Konference o e-mailingu a automatizaci
Kino Dlabačov
Bělohorská 24, Praha 6

Celodenní konference plná praktických návodů a reálných ukázek,
jak v roce 2023 „restartovat“ váš e-mail marketing.

Pro provozovatele webů, majitele e-shopů, marketingové manažery,
analytiky, online markeťáky, agenturní i freelance konzultanty.

Program konference pro vás připravuje Lukáš Balek, Ecomail a Taste.

Přednášející a témata

Michael Koch

Úvodní slovo

Celou konferencí bude již tradičně provázet skvělý moderátor Michael Koch.

Michael Koch

Michael se věnuje digitálnímu a politickému marketingu očima projektového managementu. V agentuře Taste pracuje na pozici Head of Business a je spoluzakladatelem magazínu Digichef.

Lukáš Balek

Keynote: E-mailová adresa = lidská bytost

Pod touto rovnicí se skrývá celá řada návodů a principů. Jak vlastně k e-mailingu přistupovat tak, aby se retenční marketing stal cestou k dlouhodobému úspěchu? Téma letošního E-mail Restartu.

Lukáš Balek

Lukáš je v Ecomailu hlavou a srdcem strategického rozvoje klientů a inovací. Konzultoval a nastavoval e-mailingové strategie největším e-shopům v ČR.

Jaroslav Kaucký

Případová studie: Role e-mailingu v segmentu fashion

E-mailing je jako manželství po 20 letech. Vášeň je pryč, ale evidentně to skvěle funguje. Jak a proč se mění role e-mailingu v marketingovém mixu a jaké strategie nám fungují, nebo spíše nefungují?

Jaroslav Kaucký

Jaroslav na pozici CMO již několik let řídí projekty ve společnostech Zoot, Bibloo, UrbanStore. Má přes 10 let zkušeností a zároveň vede vlastní kurz Marketingový ředitel.

David Finger Jan Tlapák Petr Cikán Ruslan Skopal

Panelová diskuze: Doručitelnost jako základní škola e-mailingu

Témata jako technická připravenost před prvním rozesíláním (DKIM, SPF, DMARC, FBL, čistá databáze) doručitelnost, segmentace nebo četnost rozesílek. Názory a zkušenosti těch nejpovolanějších na slovo vzaté z řad e-shopu, agentury, technologií a společnosti Seznam.cz.

David Finger

David pracuje v Seznamu 11 let, 10 let působil jako produktový manažer Email.cz. Nyní řídí divizi, která kromě Emailu obsahuje i Mapy.cz a Seznam účet. Díky bohatým zkušenostem (nejen) z vývoje antispamu a pohledu ze strany Seznam.cz Emailu, může všem, kteří se e-mailingem zabývají, předávat důležité informace pro zlepšení doručitelnosti i efektivity e-mailových kampaní.

Jan Tlapák

Jan je spoluzakladatel a hlavní vývojář SaaS marketingových platforem Ecomail.cz, Topol.io a Manes.io., které se specializují na komunikaci se zákazníky skrze e-maily, SMS a Facebook.

Petr Cikán

Petr je CEO a spoluzakladatel agentury Sherpas TECH, kde využívá bohatých zkušeností z e-commerce a marketingu. Ostatně se v těchto oblastech pohybuje již více jak 20 let. Pravidelně vystupuje na konferencích, jeho specializací je právě e-mail marketing a je garantem kategorie Retenční marketing v soutěži WebTop100.

Ruslan Skopal

Ruslan není jen CEO a spoluzakladatel Trenýrkárny, ale i marketingový specialista se 14 lety zkušeností, co rád strká nos do všech věcí marketingovému týmu. Je orientovaný na výsledky, které jsou velmi často podloženy statistikami a daty.

Petra Stupková

Legislativa: Co vás čeká a nemine v roce 2023

Každý e-shop se musí přizpůsobit novým pravidlům ochrany spotřebitele. Bez nadsázky se jedná o největší změny pravidel v e-commerce za poslední roky. Jeden checkbox a VOP okopírované z konkurenčního webu to nespraví. Na co se připravit, na co si dát pozor a jaké resty je potřeba dohnat?

Petra Stupková

Petra má zkušenosti z velké advokátní kanceláře s mezinárodním přesahem a zcela propadla právu v onlinu a e-commerce. Jako advokátka se specializuje na právní poradenství v oblasti e-commerce, online marketingu a IT.

Jakub Malý

Gamifikace, omnichannel komunikace a kinetické prvky v praxi

Praktické ukázky s konkrétními čísly, jak se nám povedlo díky gamifikaci a následné omnichannel komunikaci nakopnout a odlišit e-mailing našich klientů od konkurence a dosáhnout lepších výsledků a hlubších vztahů se zákazníky.

Jakub Malý

Jakub je E-mail marketing Consultant, Head of Sales a spoluzakladatel agentury Promogen.

Luboš Segeťa

Případová studie: Jak levně získat nové kontakty v podobě e-mailů v B2B/B2C a jak z nich vytěžit maximum

Nové způsoby získávání kontaktů v podobě e-mailových adres a jak s nimi následně pracovat. Levně, efektivně a napříč nejrůznějšími kanály. Ukázky na konkrétních případech a konkrétních číslech.

Luboš Segeťa

Luboš působí šestým rokem v agentuře Proficio na pozici Head of e-mail marketing a v oblasti e-mailingu se pohybuje 10 let. Má na starosti celý e-mailingový tým a nejvíce ho baví kódování šablon na míru a nastavování efektivních automatických kampaní.

Ondřej Kužílek

Budování značky v e-mail marketingu

Tipy, triky a případové studie.

Ondřej Kužílek

CEO & Co-Founder společnosti Webscale, která vytváří vysoce konverzní e-shopy a kompletní nastavení i automatizaci e-mail marketingu.

Lucie Konečná a Lukáš Konečný

Případová studie Ochutnej Ořech: Z nuly na tisíce transakcí měsíčně na základě e-mail marketingu

Marketing Ochutnej Ořech jsme převzali ještě předtím, než spustili e-shop. Za poslední tři roky jsme z něj udělali jednoho z největších hráčů v prodeji ořechů a sušených plodů v českém e-commerce. V naší případové studii vám ukážeme, jak i v malém týmu můžete vytvořit efektivní e-mail marketing, který se stane vaším nejvýkonnějším remarketingovým kanálem.

Lucie Konečná a Lukáš Konečný

Lucka a Lukáš vdechují on-line projektům příběhy. Věnují se především obsahovému marketingu. A to od tvoření obsahových strategií, přes optimalizace webových stránek pro vyhledávače až po tvoření reklamních kampaní a e-mailových automatizací.

Kristýna Křížová Janek Žežula Jan Jelínek

Panelová diskuze: Co vás čeká a nemine při expanzi a jakou roli může hrát e-mailing

3 řečníci a 3 zcela odlišné příběhy, které vám nabídnout své praktické zkušenosti s expanzí a rolí e-mailingu při ní. Zcela unikátní oblečení CityZen, kreativní hračky Agátin Svět a jeden z největších prodejců kontaktních čoček v celé Evropě Alensa.

Kristýna Křížová

Kristýna je zakladatelka a duše Agátina světa, kterému dává směr. Spolu se svou sestrou Lucií zkoumají české i zahraniční značky, aby do Agátina světa zařadily ty nejlepší hry a hračky. Protože jen hry, hračky, knížky a stavebnice, které vynikají přínosem pro děti, kvalitou zpracování, bezpečností i designem mohou patřit do Agátina světa. A takový je pak svět, který pro nás tvoří.

Janek Žežula

Janek je nadšený markeťák, muzikant a táta. Podobně jako dobrá písnička může fungovat i promyšlený e-mail marketing. Měl by mít rytmus, harmonii a melodii. Tedy frekvenci, strategii a nápad. Stejně přistupuje i k e-mail marketingu. Lebedí si, když je promyšlený až do posledního detailu. Musí dobře hrát.

Jan Jelínek

Jan vede tým marketingu pro 31 zemí v Alense, jednom z největších online prodejců kontaktních čoček v Evropě. V online marketingu začínal v roce 2001 a v průběhu let pracoval na řadě projektů na českém trhu i v zahraničí, včetně několika úspěšných startupů, ecommerce i politických kampaní. Pracoval pro Elephant Orchestra, ČEZ nebo Neo@Ogilvy, kde měl na starosti klienty jako je IBM, Air Bank, Intersport či Nespresso. Některé z těchto kampaní získaly ocenění EFFIE nebo dosáhly na shortlist Cannes Lions.

Pavel Šenkapoun

Identita a styl jako nástroj, jak si získat srdce čtenářů

Většinu newsletterů člověk odebírá proto, že je líný se z nich odhlásit. Některé proto, že občas přinesou sympatickou slevu. A pak existuje velmi malé procento pravidelných e-mailů, na které se jejich adresáti upřímně těší, hltají je od headlinu po závěrečný pozdrav a vytvářejí si na nich závislost. Společným rysem těchto newsletterů je mj. systematická práce s identitou a stylem. Na konkrétních příkladech si ukážeme, které značky tuto disciplínu dotáhly k mistrovství a kterým se to naopak úplně nepodařilo.

Pavel Šenkapoun

Pavel Šenkapoun patří mezi nejznámější české copywritery. Je autorem první české knihy o webovém copywritingu „Webcopywriting pro samouky” a blogu „Nejlepší copywriter”, který se dočkal i své knižní podoby s názvem „To nejlepší z Nejlepšího copywritera”. Vede kreativní agenturu Logos Agency a intenzivně se věnuje také přednáškové a lektorské činnosti. Školí jednotlivce, firmy, korporace i představitele neziskové sféry. Kromě toho píše také poezii a písničky a na konci roku 2022 vydal autorské album Český folk. Přehled všech jeho aktivit najdete na webu Senkapoun.cz.

Jan Jelínek

Jak získat desítky tisíc prodejů ročně navíc na autopilota a zadarmo

Případová studie jak jsme v Alense díky segmentaci pomocí RFM (nejen) v rozesílce prakticky eliminovali ztrátové zákazníky, zvýšili loajalitu těch ziskových a vylepšili prodejní výsledky.

Jan Jelínek

Jan vede tým marketingu pro 31 zemí v Alense, jednom z největších online prodejců kontaktních čoček v Evropě. V online marketingu začínal v roce 2001 a v průběhu let pracoval na řadě projektů na českém trhu i v zahraničí, včetně několika úspěšných startupů, ecommerce i politických kampaní. Pracoval pro Elephant Orchestra, ČEZ nebo Neo@Ogilvy, kde měl na starosti klienty jako je IBM, Air Bank, Intersport či Nespresso. Některé z těchto kampaní získaly ocenění EFFIE nebo dosáhly na shortlist Cannes Lions.

Jan Tichý

Analytika: Konec divokého západu jako příležitost pro e-mailing

Právě končí éra neomezeného sledování všech a všude. Přichází úplně nové přístupy a nástroje. Ač se zemětřesení na první pohled týká hlavně analytiky a reklamních ekosystémů, ve skutečnosti přináší velkou příležitost i pro rozmach e-mailingu, profilací, segmentace a marketingové automatizace.

Jan Tichý

Honza se již řadu let zabývá poradenstvím v oblasti webové analytiky a Google Analytics. Je Google Certified Trainer. Spoluvlastní digitální agenturu Taste, kde je jako Chief Product Officer odpovědný za strategický, produktový a znalostní rozvoj.

Prezentace a odkazy

Video reportáž

Reporty a články

Fotogalerie

Partneři

Hlavní partner

Mediální partneři

Odborní partneři

Další partneři

Konference Restart je akcí, kde se již více než sedm let schází odborníci z oblasti digitálního marketingu, e-commerce a managementu. Patří mezi nejznámější koncepty v daném oboru a hostí řečníky z České republiky i zahraničí. Oslovte v rámci konference přes 300 účastníků přímou prezentací produktů a služeb, nebo se staňte součástí naší online komunikace.

Pro získání veškerých podrobností a nabídky na míru se s námi propojte přes e-mail academy@taste.cz.